У Києві на автовокзалах відроджується рекет

25 Вересня 2012, 10:40

Ще півроку тому на автостанції "Південна" міцні чоловіки почали пропонувати водіям в обмін на гроші відсутність проблем. Тариф – 40 гривень із рейсу. Незгодних б'ють ногами або по гаманцю: молодики організовують нелегальні рейси, щоб перехопити пасажирів у неохочих платити.

"Закликайли" або "перехоплювачі" заманюють людей біля автостанції та відправляють у протилежний бік до своїх мікроавтобусів. Та й пасажири не проти. Вони віддають перевагу нелегальним перевізникам, щоб зекономити час.

А на перевізника Сергія Семчука вплинули інакше. На нього напали двоє молодиків та добряче відлупцювали без пояснень, не взявши ні грошей, ні документів.

Водій запевняє, що знає замовників – люди, які "кришують" нелегалів.

"Погрожували, тому що я вступив в дискусію з нелегальними перевізниками, попросив їх не займатися нелегальними погрузками під мій час", – розповів Семчук.

Тим часом боротьба за пасажира переходить у розділ кримінальної хроніки.

Як повідомлялось, 19 вересня в Києві на стоянці біля власного автомобіля невідомі обстріляли віце-президента Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників (ВААП) Володимира Вакуленка. В результаті обстрілу Вакуленко отримав поранення в ноги.

Віце-президент ВААП пов'язує напад із громадською діяльністю, зокрема з боротьбою з нелегальними перевізниками.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури планує впродовж 3-5 років здійснити укрупнення автоперевізників.