Київська міліція викрила групу сутенерів, які за допомогою додатків для смартфонів створили «закриті групи», до складу яких входили жінки віком від 18 до 25 років, що надавали сексуальні послуги за високу грошову винагороду чоловікам із числа заможних бізнесменів та публічних осіб. Про це повідомила прес-служба МВС України.
На сьогодні Головним слідчим управлінням МВС до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено кримінальне провадження за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 303 (Сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією) Кримінального кодексу України.
- Читайте також: Amnesty International змінила політику щодо проституції
«У рамках цього кримінального провадження оперативники Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, (ДБЗПТЛ) МВС України провели комплекс заходів з документування групи у складі 14 осіб. Зловмисники тривалий час займалися сутенерством у Києві, діяли узгоджено, використовуючи мережу Інтернет», – йдеться в повідомленні.
Зокрема, правоохоронцям стало відомо про існування так званих «закритих груп», до складу яких входили молоді жінки віком від 18 до 25 років. Вони надавали сексуальні послуги за високу грошову винагороду чоловікам із числа заможних бізнесменів та публічних осіб.
«Спілкування в «закритих групах» проходило с використанням додатку длясмартфонів. За допомогою цього додатку сутенери в режимі реального часу забезпечували учасниць цих груп заняттям проституцією. Зокрема, вони передавали дані щодо наявності замовлень на сексуальні послуги, вимоги до зовнішніх даних повій, місце та час зустрічі з клієнтом, а також повідомляли про вартість цих послуг. В кожну групу входило близько 100 осіб», – повідомили в МВС.
Крім того, працівники міліції з’ясували механізм відбору повій. Він полягав в організації кастингів в обумовлених місцях. Також організатори мережі координували прибуття повій до клієнтів, забезпечували безпеку, отримували плату та виплачували грошову винагороду самим повіям.
Зазначається, що ліквідацію мережі надання сексуальних послуг здійснили спеціально створені групи з числа працівників правоохоронних органів. До їх складу увійшли слідчі, оперативники ДБЗПТЛ та представники Генпрокуратури.
«Члени оперативних груп провели 22 санкціонованих судом обшуки. У ході їх проведення працівниками міліції вилучено ноутбуки, планшети та мобільні телефони, що використовувались для здійснення злочинної діяльності, а також грошові кошти у розмірі майже 300 тис. доларів США та 31 тис. євро», – повідомили правоохоронці.
За словами начальника відділу боротьби зі злочинами у сфері суспільної моралі ДБЗПТЛ МВС України Василя Поштака, чотирьом фігурантам вже повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 303 КК України. Всі вони перебувають під домашнім арештом. Найближчим часом правоохоронці планують повідомити про підозру ще як мінімум десяти особам, причетним до функціонування мережі.
Слідство триває.
Як повідомлялося, у квітні цього року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков звільнив керівництво столичної міліції, яке займалося «кришуванням» борделів у Києві.