У Києві касирів метро викрили на крадіжці 1,2 млн грн

Акценти
19 Листопада 2012, 11:44

За повідомленням прес-служби, інспектор та 10 старших касирів станції метро «Мінська» з березня 2010 року по вересень 2011 року (19 місяців) привласнювали кошти, які сплачували пасажири через автомати для поповнення рахунку проїзних карток. Інспектор домовлялася з кожною касиркою окремо і жодна з 10-ти не знала про злочинні дії іншої. Проте, інформація про кількість грошей у кожному автоматі щодня дублювалася на центральному сервері управління і розрахунків автоматизованої системи метрополітену. Зловмисники про це не знали, а адміністрація метрополітену тривалий час не перевіряла відповідність даних центрального серверу відомостям у книгах інкасації автоматів.

Як зазначають у прокуратурі, за 19 місяців у такий спосіб працівники метро вкрали майже 1,2 млн грн.

Відтак інспекторові станції метро «Мінська» інкримінується привласнення грошових коштів в особливо великих розмірах та службове підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України). Касирки станції метро обвинувачуються у привласненні грошових коштів у великих розмірах та службовому підробленні в залежності від розміру викрадених грошей кожною (ч. 3, 4 ст. 191, ч.2 ст. 366 КК України).

Зазначимо, що Кримінальним кодексом України за привласнення грошових коштів в особливо великих розмірах передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років, а за привласнення грошових коштів у великих розмірах – позбавлення волі на строк до 8 років.

90