У Києві екс-ректору вишу повідомили про підозру за привласнення бюджетних коштів

4 Лютого 2016, 21:41

Працівники Управління захисту економіки в місті Києві Національної поліції розплутали злочинну схему, до якої причетний екс-ректор навчального закладу. Про це повідомили в прес-службі Національної поліції України.

За матеріалами зібраними працівниками слідчим відділом відкрито кримінальне провадження щодо посадовця одразу за двома статтями Кримінального кодексу України: 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та 366 (Службове підроблення).

Так, правоохоронці встановили, що в 2007 році з товариством був укладений договір на виконання робіт з проектування та будівництва гуртожитку. В свою чергу дане товариство підписує аналогічну угоду з ще одним підприємством.

Перебуваючи на той час на посаді ректора університету, посадовець за попередньою змовою з представниками вищевказаних товариств підписав акти виконаних робіт, у які внесли завідомо неправдиві відомості щодо обсягу проведеного будівництва.

Читайте також: Посадовців залізничного підприємства викрили на розкраданні 20 млн грн

На підставі підписаних офіційних документів, на рахунок товариства перераховано бюджетні кошти в сумі 15 мільйонів гривень, якими в свою чергу вказані кошти перераховано на рахунок іншої організації, а з рахунків організації – підприємствам з ознаками фіктивності.

Згідно кошторисної документації вартість всіх робіт становила 27 мільйонів гривень, які були ним використані.

Також відповідно наявній господарсько-фінансовій документації вартість виконаних робіт по будівництву гуртожитку складає 12 мільйонів, решта бюджетних коштів "осіла" в кишенях посадовця. На даний час будівництво гуртожитку так і не завершене.

Запроваджена колишнім ректором схема привласнення коштів призвела до заподіяння державі збитків на суму 15 мільйонів гривень.

На даний час колишньому керівнику вишу слідчим відділом оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 та ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

За службове підроблення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2-х до 5-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7-ми до 12-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.

Остаточну міру покарання визначить суд.

Читайте також: На Луганщині посадовці розікрали бюджетні кошти, виділені на ремонт доріг