У Києві до Дня захисника відбудеться зустріч із бійцями легендарного 90 батальйону ім. Івана Зубкова

6 Жовтня 2020, 17:16

У Києві в інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану 8 жовтня відбудеться зустріч з воїнами російсько-української війни – бійцями 90 окремого аеромобільного батальйону імені Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова. Зустріч з військовими приурочена до Дня захисника України.

 

 

Зауважимо, біці 90-го батальйону брали участь у важких боях за Донецький аеропорт у 2014–2015 роках у складі 81 окремої аеромобільної бригади, села Піски, Опитне, Водяне, а також промзону Авдіївки. Понад сотню бійців батальйону нагороджено орденами, двоє стали Героями України. Ім’я одного з Героїв, старшого лейтенанта Івана Зубкова, присвоєно батальйону.

 

"Мета Музею Майдану – привернути увагу до непересічних персоналій, які живуть поруч із нами, яким ми завдячуємо. Наша ініціатива покликана об’єднати суспільство, зберегти пам’ять про боротьбу за свободу в новітній історії України та спонукати до осмислення важливих історичних подій", – зазначають організатори.

 

В останні дні оборони ДАП 90-ий батальйон втратив 22 людини, 60 було поранено та ще троє зникли безвісти. У проросійських сил у ці дні, за даними від полонених і з радіоперехоплення, сотні загиблих і поранених. Гасло бригади – “Народжені перемагати”. Після виходу з аеропорту бійці батальйону ще півроку тримали підходи до нього.

 

Про бої у найгарячіших точках Донбасу розкажуть:

 

  • Віталій Баранов (Біба) – підполковник, кавалер 2-х орденів Богдана Хмельницького. У 2014 чотири місяці намагався потрапити в армію. Потрапив у Донецьке летовище, коли українські військові терпіли важкі втрати та жахливі поранення. Був заступником і виконувачем обов'язків комбата.
  • Руслан Боровик (Багдад) – гранатометник, нагороджений орденом “За Мужність” 3 ступеня. Крім зброї, взяв на війну фотоапарат. Завдяки Руслану збереглися фото загиблих “кіборгів”. Книга фотографій Боровика "ДАП" стала першою вагомою збіркою знімків з передової.
  • Девід Давидов (Легіонер) – сержант, нагороджений орденом “За Мужність” 3 ступеня.
  • Андрій Шишук (Сєвєр) – сержант, нагороджений орденом “За мужність” 3 ступеня. Йому пощастило вижити після вибуху 20 січня, витягував побратимів з-під завалів аеропорту.

Також слово матиме Ніна Брановицька, мама загиблого кулеметника 90 батальйону Ігоря Брановицького.

 

Модеруватиме захід Роман Кулик – співробітник Інституту національної пам’яті, командир роти у 39-ому окремому мотопіхотному батальйоні, менеджер проєктів у ГО “Експертний Корпус”.

 

Зареєструватися на подію можна за посиланням.