У Києві демонтували меморіальну дошку організатору Голодомору

23 Листопада 2018, 17:04

У Києві з фасаду Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка зняли пам'ятну дошку Володимиру Затонському, одному з організаторів Голодомору 1932-1933 років. Про це повідомляє "Радіо Свобода". 

Як зазначається, це було зроблено після публікації 22 листопада на сайті "Радіо Свобода" статті "Керівництво КНУ і Голодомор: університет й досі вшановує організатора геноциду 1932–1933 років".

 

Так, уже в п'ятницю, 23 листопада, на місці демонтованої меморіальної дошки була велика дірка в стіні, яку заліплювали робітники.

 

Володимир Затонський – більшовицький партійний і державний діяч, один із виконавців Голодомору-геноциду в Україні. Він також керував демонтажем мозаїк і фресок Михайлівського Золотоверхого монастиря та причетний до русифікації України.

 

Читайте також: "Червоний голод". Як у світі шанують пам'ять жертв Голодомору 1932-33 років

 

Нагадаємо, 4 жовтня стало відомо, що  сенат Сполучених Штатів одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

 

Як повідомлялося 9 червня, у Палаті представників Конгресу США представлено резолюцію в якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу. 26 вересня комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив та рекомендував до схвалення верхньою палатою американського парламенту резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

 

Також президент України Петро Порошенко заявив, що 14 країн на рівні парламентів визнали Голодомор геноцидом проти українського народу.