У Києві в рамках декомунізації планують перейменувати ще 12 вулиць. Про це повідомила прес-служба Київської міської ради.
Комісія Київради з питань культури та туризму на засіданні в середу підтримала перейменування ще 12 вулиць, однієї площі, провулку і проспекту.
Так, у Шевченківському районі пропонується перейменувати: вул. Артема – на вул. Січових Стрільців, Чапаєва – на В'ячеслава Липинського, Юрія Коцюбинського – на Володимира Винниченка, провулок Чеслава Бєлінського – на Алли Горської.
Вулицю Щорса в Печерському районі пропонується перейменувати на Євгена Коновальця; вул. Горького в Солом'янському районі – на Анатолія Лупиноса, у Дарницькому районі – на Кирила Осьмака; вул. Шліхтера у Дніпровському районі – на Віфлеємську, вул. Крупської у Дарницькому районі – на Павла Чубинського, вул. Леніна у Деснянському районі – на Копильщанську, вул. Металістів у Солом'янському районі – на Михайла Брайчевського.
У Святошинському районі вул. Кириленка пропонують присвоїти ім'я Олексія Береста, вул. Ленінську перейменувати на Петра Дорошенка; в Голосіївському районі площу Дзержинського перейменувати на Либідську, проспект 40-річчя Жовтня – на Голосіївську.
"Що стосується реального втілення в життя рішення – заміни табличок і покажчиків вулиць, то цим займаються відповідні профільні департаменти, зокрема Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища. Вітаю киян із новими назвами вулиць! Це не лише відповідає закону про декомунізації, але і, на мою думку, підтримає дух киян, які не бажають жити на вулицях, названих на честь кривавого режиму", – заявив секретар комісії Київради з питань культури Павло Бригинець.
Відповідні перейменування вже пройшли громадські обговорення, їх підтримала постійна комісія Київради з питань найменувань. Вони мають бути узгоджені комісією з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків.
Як повідомлялося, у Києві перейменували «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни».
Також "декомунізували" Бесарабський ринок.
Нагадаємо, закон про заборону комуністичної ідеології в Україні набув чинності 21 травня 2015 року.