У відомстві зазначили, що на території комбінату, який спеціалізується на виготовленні залізобетонних і бетонних конструкцій, знаходяться 2 артезіанські свердловини глибиною понад 300 м, що експлуатують юрський найглибший водоносний горизонт.
Термін дії дозволу на спеціальне водокористування цими свердловинами закінчився 30.11.2011. Натомість, товариство упродовж 6 місяців самовільно видобуло для технологічних потреб майже 22 тис. м3 прісної води.
За розрахунками Державної екологічної інспекції в Києві розмір збитків, спричинених внаслідок самовільного використання прісної підземної води юрського водоносного горизонту, складає майже 1 млн грн.
Прокуратура відкрила кримінальне провадження у цій справі (ч. 2 ст. 240 КК України «Порушення правил охорони або використання надр», ч. 2 ст. 367 КК України «Службова недбалість»). Відповідні відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
За законодавством прісні підземні води належать до групи корисних копалин загальнодержавного значення і відносяться до надр.
Надра у користування для видобування прісних підземних вод надаються на підставі спеціальних дозволів Державного комітету з геології та використання надр за погодженням з Міністерством охорони навколишнього природного середовища.
Нагадаємо, у листопаді Дніпровська екологічна прокуратура порушила кримінальну справу стосовно колишнього начальника Бориспільського районного відділу земельних ресурсів Київської області. За даними відомства, чиновник незаконно віддав у приватні руки 70 га землі біля Дніпра.