Комітет виборців України констатував нерівномірне формування виборчих округів на території Донецької області на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня. Про це повідомили у прес-службі комітету.
"Під час формування виборчих округів для проведення місцевих виборів у Донецькій області були зафіксовані випадки, які можна трактувати як порушення принципу рівності виборчого права", – йдеться у повідомленні.
На думку КВУ, мандати депутатів, які обиратимуться у Маріупольську, Краматорську і Слов'янську міські ради не матимуть однакової "ваги" голосів виборців, оскільки в частині округів у цих громадах кількість виборців відрізняється у понад двічі.
"Відповідно до закону про місцеві вибори, середнє число виборців в кожному з 54 виборчих округів Маріуполя має бути максимально наближено до числа 6150 виборців. Однак, на жаль, відмінності в деяких округах досить значні. Наприклад, на виборах в Маріупольську міську раду в окрузі №40 повинні голосувати 3333 виборців, а в окрузі №38 – 7839 виборців", – зазначили у КВУ.
У Краматорську створено 42 виборчих округи, у яких середня кількість виборців має бути максимально наближена до 3642 осіб, проте, на думку комітету, в округах на виборах в Краматорську міську раду також спостерігається велика розбіжність.
"Наприклад, в окрузі №10 повинні проголосувати 5177 виборців, а в окрузі №12 – 2254 виборців", – підкреслили в КВУ.
У Слов'янську середня кількість виборців у 36 виборчих округах має бути максимально наближена до 2759 осіб, проте, як зазначають у комітеті, на виборах в Слов'янську міську раду в окрузі №34 мають можливість проголосувати 1997 виборців, а в окрузі №33 – 4254 виборців.
У КВУ також стурбовані тим, що подібна ситуація може бути політичною технологією "джерімендерінгу", тобто спекуляції під час розподілу меж округів на користь певного кандидата в залежності від настроїв виборців на місцях.
"Вплив на формування виборчих округів використовується кандидатами або політичними партіями для створення таких округів, в яких вони гарантовано отримають перемогу", – зазначають у КВУ.
У комітеті також повідомили, що для отримання конкретних доказів застосування цієї технології громадські спостерігачі при проведенні моніторингу будуть приділяти особливу увагу виборчій кампанії в таких округах.
Дивіться також: КВУ склав рейтинг найпоширеніших видів агітації на місцевих виборах – інфографіка.
Як повідомлялося, КВУ назвав сім регіонів з найбільшою кількістю кандидатів на місцевих виборах.
Нагадаємо, КВУ констатував використання адмінресурсу владою Києва.
Також нагадаємо, місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня.