У КВУ сумніваються в прозорості виборів у Севастополі

8 Липня 2013, 09:07

Серед зафіксованих порушень, найбільшу стурбованість викликає випадок недопуску спостерігача громадської організації для контролю за дотриманням та законністю процедури підрахунку голосів.

«Щодо голосування на цій дільниці була суперечлива інформація і було прийнято рішення направити туди спостерігача мобільної групи, який прибув на місце за двадцять хвилин до кінця голосування. Однак, виборча комісія відмовилася реєструвати спостерігача, мотивуючи це тим, що газета Комітету виборців «Точка зору» не акредитована в окружній комісії», – розповів керівник Кримського відділення КВУ Андрій Крисько.

Також в комісії відмовилися сказати, яким нормативним документом регламентується необхідність акредитації, не надали копію протоколу з рішенням про видалення з дільниці, фізично перешкоджали здійснювати відеозйомку правопорушення, а за дві хвилини до кінця голосування один із членів комісії силою виштовхав спостерігача за межі дільниці, після чого закрив двері на замок.

Згідно з даними Кримського відділення КВУ, аналогічні спроби робилися і на інших дільницях, проте до прямого порушення законодавства там справа не дійшла.

Як повідомлялося, 7 липня у 224-му окрузі Севастополя відбулися проміжні вибори народного депутата.

Громадські активісти повідомляли про деякі порушення, зафіксовані під час проміжних виборів.