У КВУ розкритикували вибори мера у Кривому Розі

28 Березня 2016, 09:24

Вибори в Кривому Розі не відповідають ні стандартам чесних та демократичних виборів, ні найменшому уявленню про законність. Про це в ефірі 5 каналу повідомив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

«Фактично ми побачили вибори за стандартами режиму Віктора Януковича із масштабними схемами підкупу, використанням адмінресурсу та іншими порушеннями закону», – заявив він.

За його словами, в день голосування у Кривому Розі було щонайменше на 25% штучно збільшено явку виборців.

«Це відбувалося шляхом «довезення» до дільниць 70-80 тисяч виборців. Переважно це були люди похилого віку, які під час кампанії отримали від міської влади передвиборні доплати в розмірі 500 грн. Організацією перевезень займалися структури, близькі до місцевої влади та гірничо-збагачувальних комбінатів групи «Метінвест», – йдеться в повідомленні.

Комітет виборців України розцінює технологію «довезення» як непрямий підкуп виборців, а саме надання безкоштовних транспортних послуг, що є порушенням чинного законодавства.

За словами Олексія Кошеля, на позачергових виборах Криворізького міського голови були порушення, які можна розглядати як масштабний підкуп виборців.

«Криворізька міська рада за ініціативи Ю. Вілкула виділила із бюджету міста 50 млн. грн. для надання матеріальної допомоги малозабезпеченим мешканцям (по 500 грн. для 100 тис. сімей). Враховуючи, що така ініціатива була реалізована у розпал виборчої кампанії, КВУ розцінює такі дії як підкуп виборців та зловживання службовим становищем з боку Ю. Вілкула», – сказано в тексті.

Як повідомлялося, згідно з паралельним підрахунком голосів, за Юрія Вілкула віддали свої голоси 73,09% виборців, за нього проголосували 209 406 криворіжців; за Семена Семенченко, кандидата від «Самопомочі», 10,74% голосів, 30 777 осіб. 

Нагадаємо, 27 березня у Кривому Розі відбулися позачергові вибори міського голови

У КВУ вже порахували, що кандидати витратили на підкуп виборців у місті близько 50 мільйонів гривень.

У поліції повідомили, що правоохоронці 33 рази виїжджали за заявами громадян про порушення виборчого законодавства.