Про це свідчить дослідження «Моніторинг українських новин», яке було проведено Академією української преси за участю співробітників Інституту соціології НАН України.
Експерти проаналізували квітневі випуски новин каналів УТ-1, 1 +1, «Інтер», «Новий канал», ICTV, СТБ, ТРК «України» і ТВІ.
У той же час, згідно з результатами дослідження, екс-глава уряду в два рази частіше згадувалася в позитивно-нейтральному контексті – 11,1%.
Президент Віктор Янукович згадувався в позитивно-нейтральному контексті в 3,3 рази частіше, ніж в іронічно-негативному (6,6% проти 2%), а прем'єр-міністр Микола Азаров в 24,5 рази (4,9% проти 0, 2% ).
В цілому ж лідерами уваги в новинних телепрограмах серед політичних персон в квітні стали Тимошенко з 12%, Янукович з 7% і Азаров з 5%.
Лідерами уваги серед партій в квітні стала «БЮТ-Батьківщина» (3%) і опозиція в цілому (2%). Негативно-іронічна тональність повідомлень частіше супроводжувала нечисленну інформацію про Партію регіонів і влади в цілому, проте не досягла і 1%.
Як повідомлялося, у березні зросла загальна кількість матеріалів із ознаками замовності (цензури), порівняно з лютим, в сюжетах новин на телеканалах України. Переважно вони стосувалися тем, пов’язаних із умовами ув’язнення й лікуванням Юлії Тимошенко; звітом тимчасової слідчої комісії Інни Богословської щодо газових домовленостей Тимошенко; відмовою опозиції від зустрічі з Януковичем; виключенням з БЮТу Наталії Королевської тощо.