У квартирі Козаченко нічого не знайшли, тепер її викликають на допит

21 Квітня 2015, 16:12

Директора департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяну Козаченко викликають на допит до міліції 22 квітня. Про це після обшуку в її квартирі сказав адвокат Ростислав Пукало.

«Завтра її викликають на допит. На 10:00 в Головне слідче управління МВС», – повідомив він.

Адвокат зазначив, що Козаченко буде допитана як свідок.

За його словами, у результаті обшуку у квартирі Козаченко нічого не вилучили. 

Більше двох годин у її помешканні перебували адвокати, старший слідчий в особливо важливих справах слідчого управління МВС Ігор Гуманенко з понятими. 

«Обшук відбувся на законних підставах. Слідчі вели себе максимально коректно. Нічого знайдено не було. Шукали відповідно документи, комп'ютерну техніку, все, що пов'язане зі справою Ігнатенко», – повідомив адвокат.

Слідчий Гуманенко повідомити про результати обшуку відмовився, пославшись на таємницю слідства.

Натомість Тетяна Козаченко обшук розцінює як тиск і намагання дискредитувати люстраційний процес.

«Враховуючи, що ці події відбувались місяць тому і за місяць не відбулось жодних слідчих дій, не звертались за поясненнями, розцінюю це як тиск. Я хвилююсь зараз за одне: щоб в рамках обшуку в Міністерстві юстиції в департаменті з питань люстрації не забрали якісь документи, які є в опрацюванні щодо перевірки людей, які можуть підпадати під заборони. Під люстацію підпадає невеликий відсоток людей, але вони мають такий ресурс, такий політичний вплив, що вони зацікавлені в тому, щоб дискредитувати люстрацію або перевірити працівників міністерства юстиції, наскільки вони готові проводити люстраційні процедури. Хочу сказати всім – готові», – сказала Козаченко.

Вона також запевняє, що розслідування справи Ганни Ігнатенко є законним і департамент з люстрації зацікавлений дізнатись про те, яким чином з'явився лист щодо неї.

«Я хочу, щоб знайшли його оригінал, щоб було встановлено весь ланцюг тих, хто приймав участь у створенні цього документу. І я дуже рада, що така ситуація стає публічною. Нам немає чого приховувати», – заявила вона.

Як відомо, обшук у посадовців Мін’юсту проводився за фактом підроблення документу цього відомства щодо нерозповсюдження на одного з посадовців ГУ ДФС у Києві Закону України «Про очищення влади».

Як повідомлялося, вранці 21 квітня до голови департаменту Міністерства юстиції з люстрації Тетяни Козаченко прийшли з обшуком.

Пізніше Козаченко повідомила, що під'їхав адвокат і розбирається з оперативниками «за дверима», а вона чекає новин.

До заступника Козаченко, Дмитра Димова, теж прийшли з обшуком – але за тією адресою, де він не живе.

Як повідомлялося, за інформацією Мін’юсту під люстрацію вже потрапили понад 400 чиновників.

Нагадаємо, 16 квітня розгляд конституційності закону про люстрацію відклали на невизначений термін.