У Кулиняка вважають, що захист всесвітньої спадщини залежить не від України, а процедур ЮНЕСКО

Акценти
20 Листопада 2012, 07:55

Він підкреслив, що в жодному офіційному документі ЮНЕСКО нічого немає про таку можливість.

«Бути вилученим із списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО набагато складніше, ніж потрапити до нього. Оце я вам хочу сказати як професіонал», – зауважив Вечерський.

Він наголосив, що на сьогодні органами охорони культурної спадщини не видавалось жодних погоджень на будівництво у буферній зоні Софії по вулиці Гончара у Києві.

«Що стосується забудови у буферних зонах, то це питання перебуває під контролем. Відносно забудови по вулиці Гончара – я думаю, всі знають, що прийнято рішення про скасування проекту землевідведення, але треба почекати, які будуть подальші юридичні дії», – наголосив Вечерський.

За його словами, якщо Київрада дійсно передала у приватну власність земельну ділянку на території пам’ятки археології національного значення, то вона порушила законодавство. При цьому він не виключив, що забудовник, в якого забрали ділянку, може вимагати компенсації.

Як повідомлялось, на початку липня Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під час 36-ї сесії, знову закликав Україну ввести мораторій на забудову буферних зон навколо Києво-Печерської лаври та Софії Київської і зобов'язав до лютого 2013 надати ЮНЕСКО список будинків близько заповідників.

«При відсутності прогресу на 37-й сесії в 2013 році буде розглянуто питання про перенесення Києво-Печерської лаври і Софії Київської зі списку об'єктів всесвітньої спадщини в список об'єктів, що перебувають під загрозою», – наголошується в документі.

Крім цього, комітетом розглядалося можливе включення в список об'єктів всесвітньої спадщини Андріївської та Кирилівської церков.

Читайте також Україна – ЮНЕСКО: «Моя твоя не розуміє…»

90