"На мою думку, це гра, це ніяке не прагнення внести зміни до Конституції", – сказав він.
Суддя підкреслив, що КС уже неодноразово розглядав і давав висновки до законопроектів, що передбачають скасування й обмеження депутатської недоторканності, однак після цього їх так і не було парламентом прийнято й реалізовано.
Крім того, він розкритикував депутатів Ради за зловживання ними правом направляти в суд на оцінку аналогічні за змістом проекти законів.
Суддя також вважає надмірно широким визначення в Конституції поняття депутатської недоторканності порівняно з недоторканністю суддів.
Він нагадав, що депутатів Ради, відповідно до Основного закону, не може бути без згоди парламенту притягнуто до кримінальної відповідальності, затримано або заарештовано, а суддів, у свою чергу, не може бути без згоди Ради затримано або заарештовано до винесення обвинувального вироку суду.
Стрижак пояснив, що, виходячи з даних норм Конституції, проти суддів можна порушувати кримінальні справи, розслідувати їх без згоди парламенту, тоді як проти депутатів цього зробити не можна.
Нагадаємо, КС визнав конституційним можливе скасування недоторканності депутатів Верховної Ради й неконституційним скасування недоторканності Президента й суддів, що передбачено законопроектом №10530.
20 червня 2012 року парламент направив на оцінку в КС законопроект про скасування недоторканності президента, депутатів і суддів (№10530), розроблений опозицією.
У квітні 2010 року КС уже розглядав законопроект №3251 і визнав конституційним можливе обмеження депутатської недоторканності й неконституційним можливе скасування недоторканності Президента.
5 липня парламентська більшість направила в КС свій законопроект, яким передбачається обмеження депутатської недоторканності.