У Кривому Розі виборча комісія дозволила перерахувати лише одну дільницю – нардеп

18 Листопада 2015, 10:01

У Кривому Розі територіальна виборча комісія дозволила перерахувати лише одну дільницю, а 21 скаргу відхилили. Про це повідомив народний депутат від "Самопомочі" Ярослав Маркевич у Facebook.

"Виборча комісія відмовилася розглянути скарги, а потім установити результати виборів. І одразу почала реєстрацію депутатів (нагадаю переможцем у мерських перегонах вони раніше визнали Вілкула). Тому на першу годину ночі в Кривого Рогу (на думку виборчої комісії) є законно вибраний мер і депутати", – написав він.

"Ця ж комісія (не відходячи від каси) одразу призначає засідання міської ради на 9 ранку 18 листопада. Тобто на сьогодні. І тільки потім приступає до розгляду скарг", – додає депутат.

За його словами, ТВК вирішила "задобрити" або відволікти проукраїнську громадськість – і дозволила зробити перерахунок голосів на одній виборчій дільниці.

"Інші скарги (21 штука) – відмовити. Відмовити не складно, бо в комісії ЗА Вілкула – 12 із 18 членів комісії. Разом голосують ОПО(блок), БЮТ, БПП, НФ, РПЛ", – наголосив Маркевич.

О 10 ранку буде засідати нова міська рада.

"Солідарність, Народний Фронт, "Батьківщина" й Радикальна партія (які у міській комісії голосували ЗА Вілкула) повинні будуть пояснити, кого саме вони представляють у міськраді", – написав член "Самопомочі".

Як повідомлялося, територіальна виборча комісія оприлюднила імена переможців перегонів за крісла голів міст у другому турі. Згідно з повідомленням, мером Кривого Рогу обрано Юрія Вілкула. Свого опонента він обігнав на 752 голоси.

Згодом стало відомо, що в Кривому Розі активісти вимагають переобрання виборчкому та скасування рішення про визнання Вілкула переможцем виборів. В іншому разі погрожують масштабними акціями громадянської непокори.

Місцева партійна організація БПП спочатку визнала результат виборів у Кривому Розі, однак згодом відкликала заяву.

Увечері під стінами мерії зібрався мітинг.