У Кривому Розі протестували проти “язика”

16 Січня 2013, 23:29

За його даними, до свободівців долучились представники місцевих громадських організацій чорнобильців, «афганців», підприємців, козацька організація «Інгульська паланка», а також кілька ветеранів УПА.

Учасники мітингу тримали в руках плакати з написами «Голий, босий, голодний, але з «русским языком»?» та «Без мови немає нації!».

Як повідомив Настусенко, вдатися до акції протесту активісти вирішили після того, як Дзержинська районна рада міста звернулась до вченої ради місцевого педагогічного університету з проханням обґрунтувати необхідність запровадження положень мовного закону в місті.  

«Ми проти запровадження цього закону. Ми вважаємо, що Кривий Ріг – козацький край, край нащадків запорозьких козаків, і тому не підтримуємо цей русифікаторський закон. Більшість громадських організацій у Кривому Розі, непідконтрольних владі, його також не підтримує. Навпаки, ми чекаємо на ухвалення парламентом закону на захист української мови», – сказав свободівець.

Нагадаємо,  3 липня 2012 року Верховна Рада ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», який викликав хвилю протестів по всій Україні.

Закон, що набув чинності 10 серпня 2012 року,  дозволяє використовувати в офіційному діловодстві не українську мову, а ту, якою в цьому регіоні розмовляє не менш як 10% жителів.

Читайте також: Мовний закон в дії: російської стало більше у рекламі, а української менше – у радіоефірі