У Криму відбулися масові обшуки, затримано шістьох кримських татар

7 Липня 2020, 09:52

О 4 ранку вівторка, 7 липня, відбулися обшуки в будинках кримських татар. Про це йдеться на сторінці «Кримської солідарності» у Facebook.

 

Повідомляється, що за попередніми даними, затримано 6 осіб: це Зіядинов Еміль, Ібрагімов Ісмет, Суф'яном Алім, Хайретдинов Сейран, Сизиков Олександр, Бектеміров Вадим. Всіх доставляють в УФСБ Криму в Сімферополі.

 

Як повідомила кримськотатарська правозахисниця Лутфіє Зудієва в коментарі «РБК-Україна». Еміль Зіядинов – активіст. Брав участь в пікетах в Москві проти репресій в Криму. Щодо нього було також складено адміністративний протокол за ведення відеозйомки в день обшуку в будинках кримських татар в березні 2019 року.

 

Також затримані Ісмет Ібрагімов, Алім Суф'яном – 30 років, одружений. Він брав участь в організації мусульманських свят. Відвідував суди за політично вмотивованими справами.

 

Сейран Хайретдинов – одружений, 3 дітей. У своїй місцевості був у числі організаторів святкових заходів К'урбан і Ораза-байрам. Активно відвідував судові процеси щодо кримських татар.

 

Олександр Сизиков – російський мусульманин, інвалід I групи, повністю втратив зір у 2009 році. Двічі виходив на поодинокі пікети на підтримку політв'язня Едема Смаілова.

 

Вадим Бектеміров – одружений, має дочку. Активіст, який займався передачами в СІЗО політв'язням.