Київський районний суд Сімферополя постановив залишити під вартою заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 19 листопада 2015 року. Про це повідомили в прес-службі Меджлісу.
Суд задовольнив клопотання слідчого Слідчого комітету РФ про продовження терміну арешту, незважаючи на аргументи адвоката.
За словами рідних, друзів і колег, які прийшли на засідання суду підтримати Ахтема Чийгоза, виглядає він блідим, схудлим, але бадьорим. На умови утримання він не скаржився. Водночас, за словами адвоката, у вівторок, 28 липня, його підзахисний був позбавлений можливості поснідати, пообідати і вмитися, чекаючи на етапування до суду.
Читайте також: Напередодні конференції в Анкарі на кримських татар тиснуть справою «26 лютого» – правозахисниця
«Сьогодні ми вчергове переконалися в політичній вмотивованості арешту Ахтема Чийгоза. Представник прокуратури вчергове на суді дозволив собі знехтувати презумпцією невинуватості і говорити про доведеність вини Чийгоза, хоча суду по суті справи ще не було», – заявив перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял.
За його словами, одним із аргументів слідства за продовження арешту Ахтема Чийгоза є його постійні контакти з лідерами кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та Рефатом Чубаровим.
«Що це, як не відверта політика, прагнення припинити ці контакти, ізолювавши одного зі впливових кримськотатарських політиків», – заявив Джелял.
Сам Чийгоз заявив на суді, що його народ не для того з такими труднощами повернувся на батьківщину, щоб сьогодні їхати з Криму, і сам він такого наміру не мав і не має.
Читайте також: ФСБ пригрозила керівникам Меджлісу, що не випустить їх із Криму
«Сьогодні сподіватися на те, що суд буде об’єктивний, коли мова йде про політичне замовлення, не доводиться», – підсумував Чийгоз.
Постанова суду про продовження терміну Ахтемові Чийгозу його рідні та друзі зустріли вигуками «Ганьба!»
Нагадаємо, Чийгоз був затриманий 29 січня. Йому інкримінують участь в незаконних мітингах і "заклики осіб кримськотатарської національності до непокори законним вимогам представників влади, застосування насильства". Оскільки події відбувалися ще до анексії Криму Росією, незрозуміло, про які саме "законні вимоги влади" йде мова. Також Чийгозу інкримінують застосування насильства проти "самооборони Криму" та представників "Русского Єдінства".
Стаття, яка інкримінується Чийгозу, передбачає позбавлення волі строком до 10 років".