У окупованому Криму через газові турбіни Siemens сталася аварії, унаслідок якої зазнали пошкоджень виробничі цехи Таврічеської ТЕС, що розташована біля Сімферополя. Про це в п'ятницю, 9 листопада, повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.
"3 листопада 2018 року на даху головного корпусу Таврічеської ТЕС виявлено аварійну ділянку з ознаками пошкодження покрівлі внаслідок термічного впливу. Аварію на об'єкті зафіксовано за допомогою космічної фотозйомки", – йдеться в повідомленні.
У МінТОТ заявили, що на теплоелектростанції, де встановлені газові турбіни SIEMENS, що завезені на територію Криму в обхід міжнародних санкцій, проводилися пусконалагоджувальні роботи, у результаті яких і могла статись аварія.
"Таврічеська ТЕС має працювати на природному газі. Місце для будівництва обрано поряд з розподільною станцією "Сімферополь", що призначена для подачі електроенергії у напрямку південного берега Криму і Севастополя. Під будівництво теплоелектростанції виділено 2 земельні ділянки загальною площею 61,6 га. Загальна потужність 2 блоків Таврічеської ТЕС складатиме 470 ВМт. Замовником будівництва ТЕС виступає Міністерство енергетики РФ. Першу чергу об’єкта планували ввести в дію у 2017 році, другу – у 2018. 1 жовтня 2018 перший блок потужністю 235 МВт планувалось запустити в роботу для налагодження технологічного циклу", – розповіли у відомстві.
Крім того, зазначається, що будівництво "Таврічеської" ТЕС здійснюється компанією "Тєхнопромекспорт" російської державної корпорації "Ростєх", яка перебуває під українськими та міжнародними санкціями.
Як повідомлялося, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан". Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 14 вересня в анексованому Криму представник окупаційної влади РФ заявив, що в Армянську запроваджують режим надзвичайної ситуації через викиди хімічних речовин на заводі "Кримський титан".
Нагадаємо, голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що компанія Siemens під тиском Росії відмовилася від продовження поставок обладнання для модернізації української газотранспортної системи. Після постачання всупереч санкціям і без згоди виробника турбін Siemens заявив, що планує «обачно» вживати заходів щодо співпраці з російськими клієнтами.