У Криму розслідують закупівлю “швидких” на 640 тис. грн дорожче їхньої вартості

10 Липня 2013, 08:50

«Як з’ясовано прокурорською перевіркою, територіальний центр екстренної меддопомоги при проведенні тендерних процедур допущено порушення, внаслідок яких сталося незаконне витрачання державних коштів. Закупівля обійшлася бюджету на 640 тис. грн. дорожче, ніж це мало бути за умови додержання вимог закону», – йдеться у повідомленні.

Кримінальне правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України як заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.

Інформація про правопорушення внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Триває слідство.

Як повідомлялось, у квітні стало відомо, що Міністерство охорони здоров’я переплатило за нові карети швидкої допомоги Peugeot Boxer більш як третину виділених на них грошей.

Усього на закупівлю 216 нових медавтомобілів Peugeot Boxer, згідно з інформацією «Вісника державних закупівель», виділено 140 млн грн. Гроші отримала приватна фірма ТОВ «КРАС».

Так, за кожну автівку МОЗ віддав ТОВ «КРАС» 649 тис. грн, натомість експерти оцінили машину з усім наявним у ній обладнанням у 465 тис. Тобто, на 185 тис. грн дешевше. Тобто бюджет зазнав збитків на 56 млн 619 тис. 614 грн.

У МВС повідомили, що у справі закупівлі карет швидкої допомоги Міністерством охорони здоров’я, на чолі з Раїсою Богатирьовою, відкрито кримінальне провадження.

Згодо м у МОЗ заявили, що «переплачували» за автомобілів без участі Богатирьової.

Читайте також: Реформа медицини перетворилася у "золоту жилу" для нечистих на руку чиновників