У Криму окупанти дев’ять місяців не пускають родичів до фігуранта “справи Хізб ут-Тахрір” – адвокат

Акценти
20 Липня 2018, 19:34

У окупованому Криму адвокат Маммет Мамбетов 16 липня відвідав у СІЗО незаконно затриманого кримськотатарського активіста Салієва Сейрана, фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір". Про це правозахисник повідомив у п'ятницю, 20 липня, на своїй сторінці в Facebook.

 

"16 липня відвідав Сейрана в СІЗО №1 м.Сімферополь. Разом зі мною, до Сейранов повинен був потрапити нотаріус, який збирався засвідчити згоду батька на виїзд його неповнолітньої дочки для лікування до Туреччини, якого дитина сьогодні дуже потребує. Але, на жаль, слідчий не задовольнив клопотання дружини про допуск нотаріуса, хоча в заяві більш ніж докладно було розписано, для чого це необхідно", – підкреслив адвокат.

 

За його словами, слідство "просто знущається над сім'єю" Сейрана.

 

"З моменту його затримання, за дев'ять місяців, які триває розслідування, ні дружина, ні мати, так і не отримали дозволу на побачення з ним. Сейран не сумує і сподівається, що дуже скоро несправедливість, у якій опинився він і його сім'я закінчиться", – додав Мамбетов.

 

Нагадаємо, 26 січня у Бахчисараї затримали й заарештували на 12 діб активіста Сейрана Салієва. Салієв звинувачується за двома адміністративними статтями: 20.29 КоАП Росії (розповсюдження екстремістських матеріалів) і 20.3 КоАП Росії (пропаганда або публічне демонстрування нацистської атрибутики чи символіки або атрибутики чи символіки екстремістських організацій).

 

Міністерство закордонних справ оцінило репресивні дії окупаційної влади Криму проти незалежних адвокатів як вихід на новий рівень політики залякування. У міжнародній правозахисній організації Freedom House закликають Росію негайно звільнити адвоката Еміля Курбедінова і активіста Сейрана Салієва.

90