У Криму окупанти б’ють та чинять психологічний тиск на українця Балуха

13 Квітня 2018, 20:26

У окупованому Криму на незаконно засудженого українського активіста Володимира Балуха чинять психологічний тиск та б'ють. Про це в п'ятницю, 13 квітня, повідомив Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент

 

"Зараз Володю починають мучити так званим "недотриманням режиму". За будь-яку провину, яку Володя допускає в камері, на нього відразу складають адміністративне порушення … За те, що Володя відмовився роздягатися догола на вимогу цих вертухаїв, його заламали, відлупцювали і склали акт про адміністративне порушення. Психічно намагаються зламати", – повідомив він.

 

Зазначається, що Балуха карають, якщо він приліг в камері або підійшов до вікна.

 

 

Водночас на відповідну інформацію вже відреагували в Міністерстві закордонних справ.

 

"Рішуче засуджуємо злочинні дії окупанта. Свободу не зламати. Всі факти злочинів документуємо для міжнародних судів проти РФ", –  заявила речник відомства Мар'яна Беца. 

 

Як повідомлялося, 6 квітня перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко закликала незаконно ув'язненого в окупованому Криму українця Володимира Балуха припинити голодування. Згодом, 10 квітня, народні депутати України також звернулися до Балуха з проханням зупинити голодування у зв’язку зі стрімким погіршенням його здоров’я та ризику втрати життя. Зокрема, звернення підписали: Рефат Чубаров, Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Єгор Соболєв, Владислав Голуб, Сергій Лещенко, Валерій Карпунцов, Юрій Соловей, Іван Спориш, Олег Мусій, Віктор Кривенко, Володимир Арешонков, Юрій Дерев’янко, Леонід Ємець, Тетяна Острікова, Михайло Головко, Юрій Павленко, Андрій Білецький, Борислав Береза, Ігор Шурма, Віктор Вовк, Геннадій Кривошея.

 

Нагадаємо, 19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Володимир Балух оголосив безстрокове голодування. 

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.