У Криму хакера-“мінера” засудили до 9 років ув’язнення

14 Листопада 2013, 23:09

Повідомляється, що у  травні 2012 року  з різницею в декілька хвилин до міліції надійшли повідомлення про вибухівку в двох потягах   –  у Криму та на території Вінниччини.

Правоохоронці встановили, що власником номера, з якого було здійснено дзвінки,  виявився успішний місцевий приватний підприємець, котрий, на момент вчинення правопорушень перебував у іншому місті. «У результаті проведення технічної перевірки СБУ підтвердила непричетність бізнесмена до цієї протиправної діяльності й встановила особу, яка здійснила дзвінки з неправдивими повідомленнями. З’ясувалось, що мешканець Сімферополя, з вищою освітою у сфері комп'ютерних технологій, у такий спосіб допомагав своєму знайомому «псувати життя» конкуренту по бізнесу – саме цьому підприємцю, на якого спочатку й впала підозра.  За допомогою комп'ютерного обладнання правопорушник здійснив технічну підміну абонентського номера, і мав змогу телефонувати від імені іншої особи. Метою вчинку було спричинити бізнесмену неприємності, зганьбити його репутацію», – повідомили у СБУ.

Також вказано, що правоохоронці під час  обшуку тимчасового помешкання житла підозрюваного правоохоронці виявили та вилучили не лише комп'ютерну техніку, але й значну кількість наркотичних речовин.

Суд визнав мешканець Сімферополя  винним за ознаками злочинів, передбачених ч.1,2 ст.259 ККУ- завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності, вчинене повторно, ч.1,2 ст.361 ККУ – несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем і мереж електрозв'язку, що привело до спотворення процесу обробки інформації і порушення встановленого порядку її маршрутизації; ті ж дії, здійснені повторно, та ч.3 ст.307 ККУ – незаконне придбання, зберігання, перевезення наркотичних речовин у особливо великих розмірах з метою збуту.

«Чоловіку також доведеться відшкодовувати збитки тим службам і організаціям, які їх зазнали в результаті його злочинних дій», – йдеться у повідомленні СБУ.

Нагадаємо, у липні   райсуд Києва засудив до двох років позбавлення волі громадянина Польщі, який у міжнародному аеропорту "Київ"  налякав екіпаж літака неправдивим повідомленням про бомбу. 

У травні районний суд Харкова засудив на 5 років і 5 місяців 28-річного чоловіка, який у грудні минулого року здійснив анонімний телефонний дзвінок про нібито замінування Південного залізничного вокзалу міста.