У Криму фігурант справи “українських диверсантів” подав документи на екстрадицію в Україну

9 Листопада 2018, 22:55

У окупованому Криму фігурант так званої справи "українських диверсантів" Андрій Захтей, який незаконно засуджений та перебуває в Сімферопольській колонії, подав документи на екстрадицію з метою відбування покарання на материковій Україні. Про це повідомила дружина Захтея Оксана, передає журналіст Антон Наумлюк.

 

Як зазначається, вона відвідала політв'язня в Сімферопольській колонії з триденним побаченням. За її словами, найбільше Захтей цікавився можливостями обміну політв'язнів між Росією і Україною, або екстрадицією для відбування покарання в Україну. Наголошується, що в колонії складено список українців, які подали документи на екстрадицію, Захтей подав першим. Своєю черго, його дружина подала аналогічне прохання в Міністерство юстиції України.

 

Вона також розповіла про стан здоров'я політв'язня.

 

"Побачення тривало три доби. Зараз його стан гірше, ніж влітку, восени хронічні хвороби загострюються. Медичну допомогу йому частково надають, – від болю в спині роблять пару уколів, і призначили дієту через гастриту і колишньої виразки, але вже скасували, тому що немає необхідних таблеток. У основному допомога тільки від того, що я привезу або передам", – заявила дружина Захтея.

 

Нагадаємо, 16 лютого в окупованому Криму так званий Верховний суд оголосив вирок фігуранту так званої "справи українських диверсантів" Андрію Захтею, згідно з яким засудив його до 6,5 років колонії суворого режиму. 

 

ФСБ Росії у серпні 2016 року заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований українською розвідкою. У цій справі затримали Євгена Панова та Андрія Захтея. У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією.

 

Захтей подав заяву в Слідчий комітет РФ щодо жорстоких тортур з боку працівників ФСБ. Раніше координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що свідчення ФСБ щодо своєї диверсійної діяльності в Криму Панов дав під тортурами. У липні російський "Коммерсант" із посиланням на адвоката Алєксандра Попкова повідомив, що Захтей уклав угоду зі слідством.

 

На початку березня адвокат Алєксандр Попков повідомляв, що Захтей направив в управління ФМС Росії по Криму заяву про відмову від російського громадянства. У Захтея також є громадянство України. Закон «Про громадянство Російської Федерації» не дозволяє обвинуваченим у кримінальних справах відмовлятися від громадянства.

 

У липні видання QirimInfo з посиланням на джерела повідомило, що Захтея позбавили російського громадянства, оскільки планують висунути йому обвинувачення в зберіганні зброї і підробці документів (російського паспорта).