У Кремлі різко відреагували на блокаду в Україні російських фур

15 Лютого 2016, 12:06

У Кремлі обурилися блокуванням російських вантажівок на території України і пригрозили новими заходами у відповідь, якщо ця проблема не буде знята. Про це заявив журналістам прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков.

"Це питання надзвичайної важливості. Безумовно, це абсолютно обурливо, коли при потуранні влади в Україні подібне беззаконня твориться щодо наших перевізників. Це, звичайно, неприпустимо", – сказав він.

Він підкреслив, що в Кремлі "уважно стежать за ситуацією". "Виходимо з того, що в Мінтрансі енергійні заходи вживаються для розблокування цієї ситуації і для забезпечення адекватних заходів у відповідь у разі небажаного продовження цієї кризової ситуації", – підкреслив Пєсков, нагадавши, що російська сторона вже пішла на "вимушені контрзаходи, які оголосив Мінтранс ".

Пєсков зазначив, що поки не має інформації про офіційно оголошене урядом України рішення зупинити рух російських вантажівок.

"Я не знаю про це, я не знаю, що за цим стоїть. Але в будь-якому випадку це абсолютно суперечить нормам міжнародного права, принципам міжнародної організації, яка займається міжнародними перевезеннями. Це, що називається, ні в які ворота не лізе", – підкреслив прес-секретар президента РФ. 

Як повідомлялося, блокада російських фур в Україні почалася 11 лютого. Станом на день 16 лютого 11 українських областей долучилися до акції.

14 лютого РФ офіційно заявила про аналогічну про блокаду українських вантажівок. 15 лютого уряд України офіційно призупинив рух російських вантажівок територією країни.