У країнах Балтії виступили за продовження посиленої присутності військ НАТО

18 Грудня 2017, 17:59

Прем'єр-міністри Латвії, Литви та Естонії висловилися за посилену присутність військ Північноатлантичного альянсу на території своїх країн. Про це вони заявили на зустрічі в Таллінні, повідомляє Postimees.

"Сьогоднішня зустріч розпочалася з обговорення теми регіональної безпеки. Наші три держави вважають, що місія ЕFP (Enhaced Forward Presence – "посилена передова присутність", розміщення в країнах Балтії та Польщі батальйонних бойових груп НАТО) – це історія успіху, яка привела в нинішньому році в країни Балтії і Польщі 20 союзних держав і значно зміцнила тим самим безпеку регіону", – заявив глава уряду Естонії Юрі Ратас.

За його словами, у прийнятті цього рішення зіграло важливу роль співробітництво держав Балтії.

"Ми повинні продовжити зусилля, щоб увага НАТО до нашого регіону і наявність військ у державах Балтії продовжилося і в подальшому", – додав прем'єр. Крім того, прем'єр-міністри обговорили співпрацю у сфері енергетичної інфраструктури і розвитку транспортних сполучень.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що співпраця українських військовослужбовців з військовими підрозділами країн-членів НАТО має бути посилена.