На думку міністерства, цей документ містить "низку сигналів, які співпадають з підходами уряду України до врегулювання політичної кризи в нашій державі".
Зокрема щодо віднайдення взаємоприйнятного політико-правового компромісу щодо виходу з кризи шляхом мирного діалогу.
Важливим у МЗС вважають заклик європарламентарів до протестувальників Майдану утриматися від застосування сили і до усіх опозиційних лідерів підтримувати мирний характер протестів.
Разом з цим, у МЗС висловили розчарування "упередженістю в оцінках Європарламенту дій української влади". У Міністерстві вважають, що європарламентарі недооцінюють зусилля керівництва України.
"На жаль, цілий ряд оцінок, висловлених в резолюції Європейського Парламенту, ставлять під сумнів неупередженість та ефективність діяльності запропонованої постійної спеціальної місії ЄП в Україні.
За словами МЗС, "заклики до запровадження обмежувальних заходів з боку ЄС не сприяють формуванню загальнонаціонального примирення та атмосфери довіри в Україні, а відтак підривають процес стабілізації". У міністерстві вчергове запевнили, що курс європейської інтеграції залишається незмінним пріоритетом України.
В свою чергу ініціативу Єврокомісії щодо координації підготовки стратегічного пакету фінансової допомоги Україні "високо оцінили".
"Залишаємося відкритими для подальших консультацій зі стороною ЄС, міжнародними фінансовими організаціями та іншими донорами з цього питання", – зазначили в МЗС.
Також в МЗС висловили впевненість, що "українці самостійно здатні знайти шляхи виходу з політичної кризи, за столом переговорів між владою, опозицією та представниками громадянського суспільства".
Як відомо, сьогодні Європарламент більшістю голосів прийняв жорстку резолюцію щодо ситуації в Україні, у якій депутати закликали до підготовки санкцій щодо українських чиновників та олігархів, а також до підготовки «конкретної фінансової допомоги» для України.