У Корбана вилучили документи, за якими він платив нардепам “тіньову зарплату” – ГПУ

29 Грудня 2015, 15:41

Генпрокуратура під час обшуку в помешканні лідера партії УКРОП Геннадія Корбана вилучила документи, які можуть свідчити про виплати коштів депутатам Верховної Ради. Про це заявили слідчий Головного слідчого управління ГПУ Микола Макеєв і прокурор ГПУ Валерій Карпунцов, повідомила прес-служба ГПУ.

"В ході обшуків було вилучено дуже багато цікавої інформації, зокрема "чорнову бухгалтерію", яка стосується діяльності злочинної організації, в організації якої підозрюється Корбан", – заявив Макеєв.

Прокуратура оприлюднила скани документів, згідно з якими народні депутати, лояльні до Корбана, отримали більше 1 мільйона гривень на виплату заробітної плати. Зокрема у документах згадані прізвища екс-нардепа і мера Дніпропетровська Бориса Філатова, нардепів Андрія Денисенка, Віталія Купрія і Володимира Парасюка.

“Так, записи свідчать про виплату вказаним депутатам «тіньової» заробітної плати та фінансування інших витрат, зокрема проживання в готелях, транспортні витрати, відрядження тощо. Отримання вказаних коштів депутати «відпрацьовували», ймовірно надаючи певні послуги, являючись, наприклад, на судові засідання та, вчиняючи різні дії з метою збурювання громадськості: викрикували лозунги, зчиняли бійки в судах, а також виступали в ЗМІ, поливаючи брудом опонентів своїх «роботодавців» на замовлення”, – повідомила прес-служба ГПУ.

Окрім того, за словами слідчого, були знайдені та вилучені чорнові записи про перерахування коштів у Фонд оборони країни, фінансування членів політичної партії «Укроп», розміщення замовних матеріалів у ЗМІ, оплату участі громадськості у різних заходах, фінансування виборчих кампаній тощо. 

“Також є записи, де зафіксовані суми виплат в якості «заробітних плат» працівникам районних райвідділів міліції, суддям районних судів м. Дніпропетровська та інших українських судів за різні «послуги» на кшталт зняття арештів з рахунків підприємств, контроль та супроводження кримінальних проваджень тощо. Вилучено матеріали, які свідчать про винесення судами рішень на замовлення вказаної злочинної організації”, – повідомили в ГПУ.

Нагадаємо, також у ГПУ оприлюднили аудіозаписи розмов людей із голосами, схожими на Геннадія Корбана та деяких нардепів.

Як повідомлялося, 28 грудня суд змінив запобіжний захід Корбану.