У Конгресі США затвердили дві статті імпічменту Трампа

13 Грудня 2019, 19:13

Юридичний комітет Палати представників США підтримав дві статті імпічменту глави Білого дому. Голосування відбулося 13 грудня, повідомляє Укрінформ.

 

Підтримка конгресменів розділилася очікувано за партійною ознакою. Імпічмент президента підтримали 23 демократи, 17 республіканців висловилися проти.

 

Загалом, голосування відбувалося двічі – по кожній із двох статей імпічменту проти Трампа – за зловживання владою, а також за перешкоджання Конгресу. Щоразу результат підтримки був однаковим.

 

Загальне голосування у нижній палаті Конгресу США очікується вже наступного тижня. Якщо демократи використають свою більшість у Палаті представників, розгляд справи щодо імпічменту глави Білого дому перейде до Сенату США.

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму телефонної розмови Зеленського і Трампа за 25 липня, яка стала приводом для початку процесу імпічменту президента США. Трампа звинуватили у тому, що він тиснув на президента України Володимира Зеленського з метою завдати шкоди своєму політичному опонентові Джо Байдену. 

 

Демократи в Конгресі розцінюють це як зловживання повноваженнями. Водночас Трамп називає розслідування "полюванням на відьом", вказуючи на розшифровку його першої телефонної розмови із Зеленським як на доказ того, що він не порушив жодного закону.

 

4 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив проект звіту з обвинуваченнями президента США у перевищенні посадових повноважень.

 

Прес-секретар Білого дому Стефані Гішем заявила, що демократи провели "односторонній шахрайський процес" і не навели жодних доказів про порушення Трампа.