У Конгресі США схвалили законопроект щодо введення санкцій за кіберзлочини

6 Вересня 2018, 09:29

Палата представників Конгресу США одноголосним рішенням ухвалила законопроект "Про кіберстримування та реагування" на кіберзагрози. Про це йдеться в документі на сайті американського Конгресу.

 

Відповідно до документу, Вашингтон повинен вводити санкції проти осіб, закордонних держав чи організацій за кіберзлочини проти США. Як зазначається, відповідна міра зможе захистити вибори в країні та важливі об'єкти інфраструктуру від "спонсованної іноземними державами умисних кібератак". Це дасть основу стримування і реагування на кібератаки проти США в майбутньому.

 

 У законопроекті наголошується, що норма прийнята на тлі заяв директора нацрозвідки США про те, що "Росія, Китай, Іран і Північна Корея стануть найбільшими кіберзагрозами для Сполучених Штатів".

 

У документі також йдеться про атаки шкідливим ПЗ NotPetya і вірусом WannaCry, які були проведені РФ. За оцінками американських законодавців, ця атака стала найбільш руйнівною кібератакою в історії і змогла завдати збитків на мільярди доларів в Україні, Європі, Америці та Азії.

 

Крім того, ініціатива передбачає, що президент має можливість відмовити в накладенні санкцій у кожному окремому випадку на термін не більш ніж року. Повністю відмовитися від обмежень лідер США зможе тільки якщо у спеціальні комітети конгресу США будуть направлені спеціальні листи, що підтвердять рішення не вводити санкції у даному випадку через важливе значення для економіки чи національних інтересів країни.

 

Відповідний документ буде переданий на затвердження в Сенат і в разі його затвердження. Його має підписати президент.

 

Нагадаємо, 19 серпня радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Джон Болтон повідомив, що Росія, Китай, Іран та Північна Корея потенційно можуть втрутитися у вибори, які відбудуться в країні в 2018 році.

 

Як повідомлялося, 22 липня директор Агентства національної безпеки Пол Накасоне повідомив, що в США створили робочу групу для "усунення російських загроз" у кіберпросторі.