У Конгресі США представили резолюцію, що засуджує повернення РФ до ПАРЄ

4 Липня 2019, 12:18

Співголови двопартійного Конгресового українського кокусу представили резолюцію, яка засуджує рішення Парламенської асамблех Ради Європи про повернення права голосу російській делегації.

 

Зокрема, двопартійний документ представили демократи Марсі Каптур і Майк Квіглі, а також республіканці Браян Фітцпатрік та Енді Харріс.

 

"Рішення Ради Європи повернути повне право голосу Росії та її диктатору Путіну викликає глибоке занепокоєння", – йдеться у резолюції.

 

"Росія була справедливо вигнана з Ради Європи за атаку проти суверенітету України в Криму. Російські сили не лише залишилися в Криму, Росія розпочала смертоносну війну на українському Донбасі та продовжила здійснювати по всьому світу дестабілізаційні дезінформаційні кампанії, спрямовані на підрив міжнародних демократичних інституцій", – наголошується у документі.

 

Водночас конгресмени нагадали, що РФ здійснила небезпечний напад на кораблі українських ВМС, незаконно захопила у Керченській протоці 24 українських моряків та три судна.

 

"Росія не повинна бути винагороджена за її антидемократичну поведінку, що постійно повторюється. Закликаємо всіх своїх колег у Палаті представників підтримати цю двопартійну резолюцію", – додається у документі.

 

Нагадаємо, 2 липня голова Верховної Ради Андрій Парубій скасував запрошення для ПАРЄ здійснювати спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні.
 
Згодом президент ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є висловила жаль щодо рішення ВРУ відкликати запрошення на спостереження. 3 липня передвиборча делегація ПАРЄ достроково припинила свою роботу в Україні. 

 

Як повідомлялось, 25 червня, ПАРЄ погодилася повернути росіян без жодних санкцій.