У Конгресі США пояснили, чому відкладається запровадження нових санкцій проти Росії

12 Липня 2017, 21:59

Розгляд законопроекту щодо нових суворих санкцій проти Росії й Ірану має відбутися якнайшвидше, однак його доводиться відкладати з процедурних питань. Про це заявив спікер Палати представників Конгресу Пол Раян.

За його словами, його колеги зараз працюють разом із демократами над тим, щоб повернути законопроект назад до Сенату, де його вже схвалили, щоб там вирішили ці питання.

Крім того, у законопроекті також треба попрацювати над деякими моментами, щоб «фактично не допомогти мимоволі російським олігархам і нафтовим компаніям».

Читайте також: Білий дім підтримав запровадження нових санкцій проти Росії

Тим часом відомий сенатор-демократ Бен Кардін і ще низка законодавців заявили, що ухвалення нових санкцій проти Росії треба прискорити, зокрема, у світлі викриття, що син президента Дональда Трампа в перебігу виборчої кампанії зустрічався з російською юристкою, яка заявляла, що пропонує передати на користь його батька делікатну інформацію від влади Росії, шкідливу для його тодішньої суперниці Гілларі Клінтон.

Нагадаємо, Сенат Конгресу США схвалив законопроект 15 червня, за його розгляд мала взятися Палата представників. Але Конституція США вимагає, щоб законопроекти, з виконання яких випливають надходження до бюджету, мусять обов’язково починати розгляд із Палати представників. За такі можливі надходження до бюджету можна сприйняти штрафи з країн-порушників пропонованих санкцій, які передбачає документ.

Законопроект передбачає запровадити нові суворі санкції проти Росії за її втручання у президентські вибори у США минулого року, яке Москва заперечує. Також документ стосується питань санкцій щодо Ірану. Крім того, законопроект пропонує встановити, що ці санкції можуть бути полегшені чи зняті тільки за згодою Конгресу, а не одноосібним рішенням президента, як нині.