У конгресі США говорили про вибори в Україні та статки сина Януковича

18 Травня 2012, 10:11

Сміт наголосив, що ув‘язнення колишніх урядовців Юлії Тимошенко та Юрія Луценка кидає тінь на майбутні українські парламентські вибори. Сміт також сказав, що загальний відступ від демократії в Україні не обіцяє нічого хорошого на майбутніх виборах.

«Якщо Тимошенко, Луценко та інші ув'язнені чиновники не будуть звільнені, ці вибори за фактом їхнього ув‘язнення будуть заплямовані», – сказав Крістофер Сміт.

Він назвав ув’язнення провідних діячів української опозиції обурливим, й тому він сумнівається, що міжнародне співтовариство зможе визнати ці вибори такими, що відповідають міжнародним демократичним стандартам.

Президент правозахисного центру Freedom House Девід Кремер який недавно повернувся з Україні, де серед іншого зустрівся з ув‘язненою Юлією Тимошенко, звернув увагу на всезростаючу корупцію в Україні.

«Під час мого візиту в квітні я почув новий термін – фаміліалізація – що корупція в Україні стає особистою і досягає першої родини країни, – каже Девід Кремер. – За повідомленнями, протягом останнього року один із синів президента збільшив свої статки у 18 разів. Виринають питання – як накопичилося таке багатство?»

Нагадаємо, Євгенія Тимошенко закликала американський Конгрес продовжувати тиснути на Київ, щоб допомогти звільнити політичних в'язнів.