Такі жертви принесли заради школи-інтернату. Її будівництво виглядає як режимний військовий об'єкт. Проте це – Голосіївський заповідник у Києві із цінними лісами.
Журналістів зустріли нецензурною лексикою і забороною знімати. Таку заборону пояснили тим, що будівництво тільки почалось, і показувати його – погана прикмета.
Дозволили це будівництво рішенням Київради, передали в довгострокову оренду 9 гектарів цінного лісового фонду, звісно ж із зміною цільового призначення – під забудову приватній фірмі «Грітіс».
Минуло три роки і Київрада виділила 50 мільйонів державних гривень приватній фірмі-підряднику «МК Антарес» на розбудову тепло-енерго і водопостачання для школи-інтернату в Конча-Заспі.
Виявилось, що ці фірми зареєстровані за однією юридичною адресою – в офісі однієї з найвпливовіших партій. І контролює обидві контори одна й та ж особа – народний обранець від Партії регіонів Григорій Смітюх.
Він запевняє, що грошей, які виділялись з бюджету Києва, в очі не бачив.
«Ця школа, яку ви маєте на увазі, яка будується в Конча-Заспі, яку будує компанія «Грітіс» до цих грошей відношення не має. Наскільки я знаю, мережі дороги, які будуються державою в тих рамках, затверджені Київрадою. Що стосується школи, то вона будується виключно за приватні гроші, державних коштів зовсім немає», – каже Смітюх.
Та все ж потім зізнається – школу фінансуватимуть із держбюджету. Начебто є відповідне рішення Кабміну.
Депутат запевняє, що гроші – питання другорядне, коли мова йде про дітей. А тут вчитимуться не тільки нащадки багатих та заможних, але й діти-сироти.
Спеціально для сиріт тут замість густого лісу будують і готель, і концертний зал на 1000 людей, і басейн. Кажуть, що буде навіть власний храм.
Та скільки грошей планують заробити з такого благодійного бізнесу, Смітюх не зізнається.
«Окупність на такому проекті не ставиться, це соціальний проект. Він повинен бути на самозабезпеченні», – каже він.
Однак щодо того, чи буде це елітна школа для елітних дітей, чи елітна школа для безбатченків, чи й те й інше разом – плутаються у свідченнях всі причетні.
На будмайданчику кажуть, що за документами це будівництво школи-інтернату. Проте дехто з будівельників вважає, що в кінці кінців школа-інтернат «трансформується» у котеджне містечко.