У КНДР пригрозили США новими ядерними випробуваннями

6 Вересня 2017, 07:26

Високопоставлений північнокорейський дипломат 5 вересня заявив про готовність КНДР відправити "більше подарунків" у США, поки світові держави готують відповідь на останнє випробування ядерної зброї в Пхеньяні. Про це повідомило агентство Reuters.

Так, постійний представник КНДР при ООН Хан Те Сон підтвердив, що Північна Корея успішно провела шосте та найбільше випробування ядерної бомби в неділю.

"Недавні заходи самооборони моєї країни, КНДР, є "подарунком", адресованим нікому, крім США. США отримають більше "подарунків"… поки вони покладаються на безрозсудні провокації й марні спроби чинити тиск на КНДР", – сказав Хан на конференції з роззброєння.

Раніше південнокорейське видання Asia Business Daily з посиланням на джерела в розвідці повідомляло, що влада Північної Кореї перемістила до західного узбережжя якийсь об'єкт, схожий на міжконтинентальну балістичну ракету.

Зазначимо, що 4 вересня постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі заявила, що Рада Безпеки ООН має ухвалити "найсильніші санкції" щодо КНДР у відповідь на ядерне випробування.

Також президент Південної Кореї Мун Чже Ін та президент США Дональд Трамп домовилися зняти обмеження на вагу бойової частини південнокорейських ракетних систем. Відповідне рішення прийняли з метою зміцнити оборонні можливості Сеула в умовах провокацій з боку КНДР. Згодом Трамп заявив, що готовий істотно збільшити поставки озброєння Японії.

Нагадаємо, Північна Корея 3 вересня провела вже шосте ядерне випробування. Його назвали "найпотужнішим за всю історію". Пхеньян заявив, що йдеться про розробку водневої бомби, яку можна буде доставити за допомогою наявних у КНДР балістичних ракет.

Японські сейсмологи повідомили, що сила землетрусу, зафіксованого на території КНДР під час цього випробування, цього разу була вдесятеро більшою, ніж у вересні 2016 року, коли КНДР востаннє проводила ядерні випробування.