У КМДА заявили, що знесений “будинок із ромашками” ніколи не був пам’яткою культури

10 Жовтня 2016, 14:17

Київська влада повідомила, що "будинок з ромашками" вул. Златоустівській, 35, який напередодні знесли,  ніколи не перебував на державному обліку як пам’ятка культурної спадщини. Про це інформує прес-служба КМДА.

Зазначається, що флігель був побудований орієнтовно на початку ХХ століття за проектом невідомого архітектора і перебував у Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

У січні 2015 року вперше було розроблено облікову документацію на цей об’єкт. З метою визначення статусу вказаної споруди Управління охорони культурної спадщини направило пакет документів до Міністерства культури України для розгляду та прийняття рішення щодо внесення об’єкту «Флігель по вул. Златоустівська, 35» до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Міністерство культури України своїм листом від 16 червня 2016 року повідомило про недоцільність включення згаданого об’єкту до Реєстру, оскільки він за своїми технічними та архітектурно-художніми якостями не відповідає критеріям.

Будівлю визнали аварійною, такою що втратила частину свого об’єму та не відповідає критеріям об’єкта культурної спадщини.

31 серпня було прийняте рішення про вилучення флігеля з Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. 21 вересня об’єкт вилучили з Переліку наказом Департаменту культури.

"Надання дозволів на знесення будь яких об’єктів будівництва перебуває поза межами повноважень Департаменту культури. Тому жодних дозволів щодо знесення будівлі на вул. Златоустівська, 35 Департамент не надавав", – ідеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 7 жовтня у Києві знесли "будинок з ромашками", зведений у 1910 році. Депутат Київради минулого скликання Олена Єскіна наголосила, що напередодні будинок позбавили статусу пам'ятки архітектури.