У КМДА розповіли, коли впровадять єдиний електронний квиток для транспорту

4 Вересня 2017, 15:51

Єдиний електронний квиток в комунальному транспорті Києва повноцінно впровадять у 2018 році. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Це питання не загальмувалося. Сьогодні Київський метрополітен на 99,9% реалізував проект електронного квитка, враховуючи, що ми презентували на станції "Кловська" продаж одноразового проїзду через QR-код", – сказав він.

Що стосується Київпастрансу, то, за словами Поворозника, вже оголошений тендер на модернізацію електронного квитка.

"Сподіваюся, він завершиться до середини вересня", – прогнозує заступник керівника КМДА.

Він зазначив, що в Київпастрансі вже є елементи електронного квитка, потрібна модернізація, після якої все зведуть воєдино.

"Ми вважаємо, що в 2018 році у нас це буде повністю реалізовано, метрополітен – є, в Київпастрансі, в якійсь частині, ми почнемо тестувати квиток на деяких напрямках до кінця цього року, а повноцінно введемо в наступному році", – резюмував Поворозник.

Як повідомлялося, 17 січня 2017 року Верховна Рада України прийняла закон №4121, який передбачає запровадження електронного квитка в міському транспорті. Очікується, що впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду забезпечить багато економічних переваг. Електронний облік пасажиропотоку на маршрутах громадського транспорту дозволить оцінити реальний оборот грошових коштів і, відповідно, оцінити обґрунтованість тарифів на перевезення і можливість оновлення автопарку перевізника. Крім того, система забезпечить можливість зручної, швидкої оплати і контролю проїзду, а також скоротить час затримки громадського транспорту на зупинках. Це також дозволить впроваджувати різноманітні гнучкі тарифні системи.

На початку серпня 2017 року Київська метрополітен в рамках експерименту впровадив автоматизовану систему оплати проїзду на станції метро "Кловська", відмовившись від використання в ній кас і можливості придбати пластикові жетони.  Надалі для впровадження подібної автоматизованої системи оплати проїзду розглядаються станції метро "Університет", "Дружби народів", "Либідська" і "Політехнічний інститут". У разі схвалення пасажирами, цю систему введуть протягом 2017-2018 років на всіх станціях метрополітену.