У КМДА почали підготовку до перевірки скандальної споруди УПЦ МП на території Десятинної церкви

5 Лютого 2018, 13:40

Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва не видавав та не реєстрував документів, які дають право виконувати підготовчі чи будівельні роботи та засвідчують прийняття в експлуатацію закінчений будівництвом об'єкт, а також не проводив перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності при будівництві Української православної церкви московського патріархату на території Десятинної церкви. Про це в Департаменті повідомили 5 лютого у відповідь на запит Тижня.

 

«Станом на час надання відповіді Департамент не видавав та не реєстрував документів дозвільного та декларативного характеру, які дають право виконувати підготовчі чи будівельні роботи та засвідчують прийняття в експлуатацію закінчений будівництвом об'єкт, а також не проводив перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності за вказаною вище адресою», – йдеться в повідомленні.

 

Водночас відомстві зазначили, що до Департаменту лише наприкінці січня 2018 року почали надходити звернення мешканців міста Києва стосовно проведення перевірки дотримання Українською православною церквою московського патріархату вимог законодавства у сферi містобудівної діяльності на вул. Десятинній.

 

Також повідомляється, що зараз Департаментом вживаються організаційні заходи стосовно отримання погодження Державної регуляторної служби на проведення перевірки дотримання УПЦ МП вимог законодавства у сферi містобудівної діяльності за вище вказаною адресою.

 

Нагадаємо, 25 січня київська поліція повідомила про затримання двох чоловіків за підпал так званого монастиря  УПЦ МП поблизу підмурків Десятинної церкви. За даними правоохоронців, подія трапилася вночі по вулиці Володимирській.

 

Згодом стало відомо, що йдеться про двох архітекторів – Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня. 28 січня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Шемотюку та Горбаню у вигляді арешту на 60 діб із альтернативою внесення застави у розмірі 2,2 мільйонів гривень.

 

Згодом у мережі розпочалася публічна кампанія на підтримку архітекторів, а 3 лютого активісти розпочали акцію на їхню підтримку.

 

Зазначимо, що петиція на сайті Київської міської ради щодо питання знесення даної незаконної споруди-каплиці УПЦ МП зібрала необхідну для розгляду кількість підписів

Позначки: