У Кличка вимагатимуть скасування закону про референдум

16 Квітня 2013, 22:57

Кличко зауважив, що під час ухвалення цього закону не були дотримані всі необхідні процедури.

"Закон був ухвалений парламентом минулого скликання і коли за нього голосували, в сесійній залі перебувало не більше 100 депутатів", – сказав лідер "УДАРу", – при цьому на табло висвітився результат голосування "за" в 265 голосів ", – наголосив Кличко.

У прес-службі зазначають, що відповідно до конституційних вимог депутати повинні голосувати особисто, однак цей принцип був  порушений.

Віталій Кличко також нагадав, що при підготовці до  другого читання законопроекту про референдум депутатами було подано понад 1000 поправок,однак вони не були розглянуті ні в комітетах, ні в сесійній залі.

Як відомо, нещодавно лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявляв про можливість розпуску Верховної Ради через референдум і проведення виборів на мажоритарній основі.

Опозиційні фракції обіцяють скасувати закон про референдум у Європейському суді.

Нагадаємо, у листопаді 2012 року Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум, який визначає, що президент проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою. Згідно з законом, предметом всеукраїнського референдуму може бути схвалення нової редакції Конституції України, внесення змін до Конституції, скасування, втрату чинності чи визнання нечинним закону про внесення змін до Конституції (конституційний референдум).