У Кличка побачили, що Янукович не бореться з корупцією, а централізує її у своїх руках

24 Липня 2013, 14:08

«Підписання президентом Януковичем закону про векселі ще раз засвідчило, що влада не збирається боротися з корупцією – вона планує її очолювати у всіх сферах», – заявляють в УДАРі.

У партії вважають, що казначейські векселі призведуть до вимивання обігових коштів у підприємств, яких не вистачатиме на зарплати працівникам чи закупівлю сировини, обладнання та інші потреби.

В заяві партії також зазначається, що  є величезний ризик  того, що обміняти векселі на живі гроші з бюджету за номіналом зможуть тільки обрані і наближені до влади бізнесмени, а решта зможе обміняти їх лише віддавши від 30 до 50% суми чиновникам.

Читайте також: Латання прірв. Держбюджет рятуватимуть від катастрофи силами неолігархічного бізнесу

В УДАРі переконані, що казначейські векселі відкинуть Україну назад – у середину 90-х років і наступним кроком може стати хіба що повернення бартерних розрахунків.

«Різниця між грошима та векселем проста: гривню, євро чи долар ви можете негайно поміняти на товар, послугу або іншу валюту, а вексель стає засобом платежу лише в момент пред'явлення його до виконання. Це все одно, що отримати у кредит гроші, якими можна скористатися через один, три, п'ять або десять років. За цей час ці гроші можуть обезцінитися, та й потреба в них може відпасти. Наприклад, через банкрутство», – йдеться у заяві.

Крім того, наголосили в УДАРі, наявність казначейських векселів може призвести до того, що у влади з'явиться спокуса використовувати їх у розрахунках за іншими бюджетними боргами, наприклад при держзакупівлях.

Як повідомлялось, 24 липня Янукович підписав прийнятий парламентом 4 липня закон щодо реструктуризації бюджетної заборгованості із застосуванням фінансових векселів. За проголосувало 246 депутатів. Зокрема 198 депутатів Партії регіонів, 1 – від "Батьківщини", 29 комуністів і 18 позафракційних.

Такми чином Кабмін отримав право реструктурувати фактичну бюджетну заборгованість за визначеними ним видатками державного бюджету, що виникла станом на 1 січня 2013 року, видачею фінансових казначейських векселів.

Бізнес виступив проти цього закону, зокрема, Федерація роботодавців, очолювана Дмитром Фірташем, просила президента ветувати цей закон. У Федерації наголошували, що прийняті парламентом зміни свідчать про намір влади вилучити у бізнесу щонайменше 20 млрд грн оборотних коштів протягом другого півріччя.