У Кіровограді прокуратура призупинила введення комендантської години для дітей

7 Червня 2012, 08:36

6 червня мер Кіровограда Олександр Саінсус, відповідно до повідомлення, підписав рішення сесії Кіровоградської міськради про обмеження перебування у нічний час дітей без супроводу батьків або осіб, їх що заміняють, в громадських місцях міста.

"Прокуратурою міста Кіровограда внесено протест на пункт 1 зазначеного рішення, що не відповідає вимогам законодавства й підлягає скасуванню, оскільки прийняті положення грубо порушують права дітей на свободу пересування", – зазначається у повідомленні.

Зокрема, на думку прокуратури, порушено ст. 33 Конституції про право вільного пересування, обмеження якого встановлюється винятково законами, а не рішенням органу місцевого самоврядування.

Крім того, як зазначає прокуратура, положення пункту 1 зазначеного рішення міськради носять декларативний характер, оскільки за порушеннями обмежень перебування у нічний час не передбачено відповідальність.

Протест прокурора зупиняє дію опротестованого акта й підлягає розгляду в десятиденний термін від дня його надходження.

Нагадаємо, своїм рішенням від 5 червня міськрада обмежила перебування у Кіровограді малолітніх дітей у віці до 14 років з 22:00 до 6:00, а неповнолітніх у віці від 14 до 18 років – з 23:00 до 5:00 без супроводу батьків або осіб, що їх заміняють, в установах дозвілля, громадського харчування, в ігрових залах, комп'ютерних та інтерактивних клубах.

У2010 році комендантську годину для неповнолітніх у себе ввели Суми, Чернівці, Хмельницький, Сімферополь.