У кіберполіції відреагували на інформацію про злам серверів МВС

17 Листопада 2017, 21:12

Інформація щодо зламу серверів Міністерства внутрішніх справ, звідки начебто були викрадені дані про учасників АТО, не відповідає дійсності. Про це повідомив керівник Департаменту кіберполіції Сергій Демедюк.

За його словами, працівники кіберполіції встановили комп’ютер, за допомогою якого хакери отримали доступ до персональних даних учасників АТО, а також його власника.

«Учора, 16 листопада, в одній із соціальних мереж була розміщена інформація щодо начебто зламу серверів МВС, що дозволило зловмисникам отримати доступ до архівів з персональними даними учасників АТО. Фахівці з кіберполіції провели першочергові заходи, за результатами яких не знайшли підтвердження інформації щодо зламу серверів МВС України», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Хакери з РФ намагалися зламати пошту українських політиків – AP

Читайте також: У Держспецзв’язку розповіли про особливості нової хвилі кібератак

За словами начальника Департаменту кіберполіції, користувач соціальної мережі під вигаданим ім’ям пропонував завантажити архіви з персональною інформацією учасників АТО.

«Сьогодні ми встановили комп’ютер, зламавши який, хакери отримали доступ до всієї інформації, що була розміщена не тільки на даному пристрої, а й в усій локальній мережі підрозділу. Наразі ми проводимо ретельний огляд ураженої техніки», – додав Демедюк.

Він зазначив, що тримачем цієї інформації є працівник регіонального підрозділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Нині працівники поліції проводять перевірку для визначення шляхів ураження комп’ютера шкідливим програмним забезпеченням. Правоохоронці також встановлюють осіб, які можуть бути причетними до вчинення даного інциденту.

Розглядається питання щодо відкриття кримінального провадження за ст. 361 Кримінального кодексу України.