У кіберполіції розповіли про нові схеми, до яких вдаються SMS-шахраї

28 Вересня 2017, 19:31

Однією "новинок", які використовують нині шахраї, є підміна перших трьох цифр номеру телефону (відповідного коду оператора чи стаціонарних номерів). Про це йдеться у повідомленні Департаменту кіберполіції Нацполіції України.

Зокрема, повідомляється, що зловмисники, використовуючи послугу телекомунікаційних операторів щодо підміни номера (перших трьох цифр коду оператора), під виглядом банківської установи розповсюджують СМС-повідомлення з інформацією про блокування банком платіжної картки. Для вирішення питання щодо «розблокування» картки, вони пропонують зателефонувати на вказані у СМС номери телефонів.

Коли власник платіжної картки телефонує за цим номером, шахраї, видаючи себе за працівників банківської установи, дізнаються інформацію про номер банківської картки, CVV-код, пароль до Інтернет-банкінгу та інші дані. Під час телефонної розмови вони розповідають, що на номер мобільного телефону клієнта буде надіслано смс, за допомогою якого картку буде розблоковано.

Маючи всю цю інформацію, злодії отримують доступ до банківських рахунків потерпілого, звідки знімають усі заощадження, перераховуючи їх на підконтрольні банківські рахунки.

Читайте також: Кіберполіція України заявила про знешкодження вразливості в популярній програмі

Також повідомляється, що шахраї переважно використовують номери різних операторів мобільного зв’язку та стаціонарних телефонів.

У поліції зауважили, що геолокація більшості номерів телефонів, які використовують злочинці, перебуває на тимчасово-окупованій території Донецької та Луганської областей.

Зважаючи на це, спеціалісти з Департаменту кіберполіції рекомендують не надавати свої персональні дані, номер та строк дії банківської картки, PIN-код, CVV2/CVC2 коди або іншу інформацію про себе стороннім особам. Особливо, не рекомендується надавати цю інформацію, реагуючи на СМС-повідомлення, нібито, надіслані від імені банку.

У разі отримання подібного СМС-повідомлення поліція насамперед рекомендує телефонувати за номером телефону банківської установи, який зазначений безпосередньо на вашій картці, або за номерами, вказаними на офіційних сайтах банківських установ, в яких вас обслуговують.

Нагадаємо, раніше кіберполіція викрила масштабну схему з продажу фальсифікованих медпрепаратів.