У храмі на Тернопільщині зафіксували спалах COVID-19

17 Квітня 2020, 15:20

У Тернопільській області COVID-19 виявлено у трьох священників та п’ятьох хористів, які мають прямий стосунок до Свято-Успенської Почаївської лаври. Про це в «Укрінформ» телефоном повідомила головний санітарний лікар області Оксана Чайчук у п'ятницю, 17 квітня.

 

«У трьох священнослужителів Московського патріархату УПЦ та п’ятьох хористів, які мають прямий стосунок до богослужінь у Почаївській лаврі, виявлено коронавірус. Підкреслюю, ці особи мешкають у різних населених пунктах Тернопільщини, здійснюють церковні обряди, часто бувають у лаврі. Власне, за місцем їхнього проживання у них й було виявлено коронавірус», – розповіла Чайчук.

 

За її словами, діагностувати стан здоров'я насельників лаври поки що не вдається через суб’єктивні причини. Сьогодні мають бути готові списки монахів та насельників лаври для перевірки стану їхнього здоров’я.

 

Нині богослужіння у лаврі тривають. Центральний та «чорний» входи відчинені. Два дні територію лаври дезінфікували підрозділи ДСНС.

 

Готель для приїжджих, який є на території лаври, не приймає паломників.

 

На околицях Почаєва встановлено санітарно-пропускні пости.

 

Зазначимо: в Україні станом на 9:00 17 квітня зафіксовано 4662 випадки COVID-19. З них 353 – на Тернопільщині, і це один з найвищих показників серед регіонів. 

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.