У Хорватії телеканал показав в ефірі карту України без окупованого Криму

3 Грудня 2018, 21:31

У Хорватії телеканал HRT показав в ефірі карту України без території окупованого Росією Криму. Про це в понеділок, 3 грудня, повідомило посольство України в Республіці Хорватія.

 

Як зазначається, українське диппредставництво звернулося до хорватського каналу з вимогою привести показану в передачі "Dnevnik" карту світу, на якій анексований Крим був зображений окремо від України, до відповідності міждержавним кордонам та вжити заходів по недопущенню таких випадків надалі.

 

 

"Ми переконані, що провідний хорватський телеканал не може діяти всупереч офіційній позиції хорватського уряду, який безумовно підтримує суверенітет та територіальну цілісність України, та консолідованій позиції ЄС, ООН та інших міжнародних організацій щодо невизнання насильницького приєднання Криму до Російської Федерації", – йдеться в повідомленні.

 

 

За даними місцевого видання Vecernji list, інцидент трапився під час трансляції передачі Dnevnik 2 грудня ввечері, участь у якій брала міністр закордонних справ Хорватії Марія Пейчінович-Буріч.

 

Так, журналісти видання звернулися за коментарем до телеканалу. Його представники запевнили, що у редакції не було наміру демонструвати некоректну карту. Прикра помилка сталася, тому що телеканал не мав офіційної карти для створення графіки, а тому використав зображення з Вікіпедії.

 

Наголошується, що в українському посольстві прийняли вибачення журналістів HRT.

 

Нагадаємо, чеське видавництво Kartografie Praha видало виправлений географічний атлас із окремим роз'ясненням про те, як Росія незаконно окупувала Крим і розпочала збройну агресію на Донбасі. 

 

Раніше стало відомо, що українське дитяче видавництво "Ранок" випустило книжку "Рослинний світ" із картою, на якій окупований Криму позначений як частина Росії.

 

Як повідомлялося 23 липня, австралійська правозахисна організація Walk Free Foundation оприлюднила карту "Глобальний індекс рабства", на якій окупований Криму позначений як частина Росії.  24 стало відомо, що правозахисна організація виправила карту.

100