У 2010 році з 27320 хмельницьких школярів у російських класах навчалися тільки 70 учнів. Але ці класи досі є, і не два, як могло б здатися з наведеної цифри.
Російські класи до сьогодні існують у двох хмельницьких школах -№6 і №12. У12-й школі (це одна з двох колишніх суто російських) це лише 11 і 9 класи, у яких відповідно 9 і 11 учнів. Потім охочих навчатися в російських класах просто не стало.
У школі №6 російські класи залишилися, хоча дітей у них з кожним роком меншає.
Однак класи продовжують набирати, і, що характерно, не стільки з російськомовних дітей, скільки з вірменських та азербайджанських, батьки яких торгують на хмельницькому базарі, зазначає видання.
Тим часом, якщо для відкриття українського класу необхідно щонайменше 20 учнів, то для російського вистачить і восьми.
Однак навітьякщо й восьми охочихненабирається, класи відкривають усе одно, навіть якщо є тільки один охочий. Так, у школі №6 у 8-му російськомовному навчається шість учнів, у 6-му -п’ять, у 3-му -чотири, у 2-му -один і в 1-му -шість.
Причому тільки перший і другий класи складають клас-комплект (тобто навчаються разом). Усі інші вважаються повноцінними класами.
Через ці «повноцінні», але малокомплектні класи витрати на учня протягом навчального року в школі №6 становлять 6 тисячгрн, тоді як у всіх інших школах обласного центру -4,7тис грн.
А оскільки в шостій школі навчаються 626 школярів, то ця різниця становить 813 тисяч 800 грн. Таким чином, 33 учні російських класів школи №6 коштують міському бюджету Хмельницького майже 1 млн грн.
Тим часом на Донеччині закрили загальноосвітні школи № 111 з українською мовою навчання і № 121 з російською мовою навчання, а також школу № 154, де наповненість класів була високою.
Нагадаємо також, що начальник главку освіти КМДА Віра Горюнова заявила, що до початку нового навчального року в Києві не буде жодного району без російськомовного класу в школі або групи в дитсадку. У той же час у Харкові батьки надають перевагу дитсадкам з українською мовою спілкування.