У Херсонській області забруднення повітря не виявлено – МОЗ

6 Вересня 2018, 23:00

У результаті лабораторних досліджень повітря виявлено, що рівень шкідливих речовин у Херсонській області не перевищено, а здоров’я дітей та дорослих поза загрозою. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоров'я України.

 

Зазначається, що станом на 16:00 6 вересня 2018 року за результатами досліджень ґрунту, води та повітря на території Херсонської області перевищень допустимої концентрації оксиду азоту, оксиду сірки, сірководню, оксиду вуглецю не виявлено.

 

"Заміри проводились у найближчих селищах прикордонної території Чаплинського та Каланчаківського районів Херсонської області", – йдеться у повідомленні.

 

Водночас жодну дитину чи дорослого не було госпіталізовано до лікарень області.

 

Наголошується, що медичні бригади із 5 вересня проводять огляди мешканців області.

 

"Уже оглянуто 700 дітей в 6 населених пунктах: у 12 з них виявлено скарги, пов'язані із можливими захворюваннями ЛОР-органів та дихальних шляхів, що не перевищує багаторічні показники характерні для вересня та не може бути пов’язано з впливом хімічних речовин. Медичний огляд жителів Чаплинського та Каланчацького районів області, що потенційно можуть потрапити під вплив небезпечних факторів, триває", – додається у повідомленні.

 

Раніше речник Держприкордонслужби Олег Слободян заявив, що контрольні пункти в’їзду-виїзду "Каланчак" та "Чаплинка" тимчасово призупиняють свою роботу.  Наголошується, що перетнути адмінмежу з окупованим Кримом можна буде лише через КПВВ "Чонгар", який працює у штатному режимі. За його словами, громадяни України з окупованого півострову, які будуть прагнути врятуватися від стихійного лиха на материковій Україні, будуть оформлятися у спрощеному порядку.

 

Як повідомлялося, 6 вересня голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заявив, що Херсонщина готова евакуювати дітей із Каланчацького і Чаплинського районів, які знаходяться у зоні впливу заводу "Кримський титан", а також готова прийняти до себе дітей з постраждалих від виробничої діяльності заводу населених пунктів окупованого Криму. 

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.

 

Своєю чергою, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську.