Цьогоріч у Херсоні вперше пройшов мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва Dream ГогольFest. Упродовж трьох днів фестивалю, з 4 до 6 вересня, відбулося близько 100 подій, які загалом відвідали до 5000 людей.
Фестивальними локаціями стали: Urban CAD, готель Фрегат на набережній, Херсонський академічний музично-драматичний театр ім. М.Куліша. Гранд-відкриття дійства "І корабель пливе"від режисера Влада Троїцького пройшло на Трофейному мосту.
Як зазначається, На Dream ГогольFest представили театральну, музичну, освітню, візуальну, перформативну та нічну програми.
Так, театральна програма об'єднала в собі онлайн та офлайн формати, а також 4 напрямки: флагманські івенти від ГОГОЛЬFEST, прем’єри від ЦСМ "ДАХ", site-specific імерсивні проєкти з залученням локальних артистів, цифрові лабораторії #GF_LSD (проєкт-лабораторія з пошуку цифрових рішень, що був запущений під час карантину).
Читайте також: ГогольFEST, BookForum та Meridian Czernowitz. Головні культурні події вересня
Тема освітньої програми "Гімназія" називалася "Подорож за край", що складалася з 20 денних і нічних подій – кінопокази, публічні розмови, інтерв'ю, книжкові презентації.
Візуальна програма на фестивалі отримала назву "Сни Гекати". Майже 30 художників створили проєкт, який мовою сучасного (і не тільки) мистецтва розповідає начебто стародавню історію про землі, які зараз є Херсонщиною.
На нічних музичних вечірках виступали сучасні українські гурти та діджеї. Зокрема, відбувся прем’єрний виступ нового колективу Ragapop, до складу якого входять учасниці Dakh Daughters – Руслана Хазіпова і Анна Нікітіна та музикант Антон Очеретяний.
Найяскравішими подіями заключного дня стали, зокрема, камерна опера "Стус перехожий" від акторів ЦСМ "ДАХ", інсталяція Alambari #TogetherAtTheSameTime, опера-реквієм IYOV у виконанні формацї Nova Opera, лекція режисера Влада Троїцького «Dream – мрія чи сон?» та концерти на головній музичній сцені.
Як підкреслюють організатори, концерти відбувалися у "вертикальному форматі". Глядачі розташувалися в номерах готелю "Фрегат" і з балконів слухали виконавців та спостерігали за дійством, яке тривало внизу на сцені. Line up цього вечора склали: інтернаціональний гурт Vinok, учасники якого свій стиль називають барокко-поп; Вагоновожатые – український сучасний гурт, який поєднує електронну складову та “драйв” живих концертів; інтелектуальне фрік-кабаре Dakh Daughters та етно-хаос гурт DakhaBrakha. Колектив через погіршення погодних умов не зміг наживо виступити на відкритті на Трофейному мосту. Тому організатори й музиканти вирішили зробити додатковий концерт, аби глядачі мали можливість почути й побачити легендарний гурт.
Директор ГогольFEST Максим Демський назвав цей проєкт дуже неординарним: "Нам довелося пройти багато різних викликів. Зокрема, карантинна ситуація в Україні. Ми зробили все від нас залежне, аби максимально дотримуватися вимог проведення подібних заходів. Здійснили кілька сайт-специфік проєктів, які автоматично створювали природну соціальну дистанцію. Закупили величезну кількість масок, санітайзерів, надрукували понад 1000 пам’яток. Під час активної фази фестивалю нам вдалося утримати більшу частину людей в дотриманні карантинних правил".
Всі події Dream ГогольFest проводилися згідно з вимогами МОЗ у зв’язку із запровадженням карантинних обмежень.