У Харкові відновили пам’ятник на родинній могилі Курбаса

18 Лютого 2012, 16:28

Як повідомив директор харківського будинку актора Сергій Бичко, горельєф відлили за тією ж формою, що збереглась у автора – скульптора Семена Якубовича, але з іншого матеріалу, який більше не має приваблювати мисливців за металами.

«Ми всі говорили, що скоріше за все треба робити з пластику, щоб це було видно, щоб було видно, що це не метал і його не треба відривати…Зробили за тією ж формою, відлили із фібробетону, як мені сказали. Він ( горельєф – ред.) покритий спеціальною фарбою, що імітує метал, виглядає це як світла бронза…А літери, як і раніше, зробили з пластику», – розповів Сергій Бичко.

Нагадаємо, горельєф з могили Леся Курбаса викрали у січні. Міліція порушила кримінальну справу, але поки не знайшла зловмисників. Це вже друге пошкодження пам’ятника режисерові.

Наприкінці січня міський голова Генадій Кернес заявив, що пам'ятник Курбасу відновлять до 125-річчя із дня народження режисера, яке відзначатимуть 25 лютого. Водночас в театральних колах Харкова розповідають, що відновлювали горельєф не за рахунок міського бюджету, а за гроші адміністрації 13-го цвинтаря, яке допустило пошкодження пам’ятника.

За словами Бичка, 24 лютого, напередодні ювілею Леся Курбаса театральна громадськість міста планує покласти квіти до його могили.

Насправді Лесь Курбас похований у братській могилі на Соловках, де був розстріляний. У Харкові поховані мати режисера та дружина Валентина Чистякова. Але до родинної могили спеціально привезли і додали землю з могили Курбаса.

98